Firma POINTEL powstała w 1987 roku i rozpoczęła swoją działalność od wykonywania instalacji automatycznej sygnalizacji pożaru. Stopniowo zakres usług został rozszerzony na wszystkie instalacje słaboprądowe. Obecnie prowadzimy działalność na terenie całej Polski oferując swoje usługi w zakresie projektowania, instalacji i konserwacji następujących instalacji: 
 
* zintegrowanych systemów zarządzania bezpieczeństwem; 
* sygnalizacji pożaru; 
* oddymiania i automatyki drzwiowej; 
* sygnalizacji włamania i napadu; 
* telewizji przemysłowej; 
* kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy; 
* sieci teleinformatycznych; 
* nagłośnienia i ewakuacji głosem. 
 
     Wszystkie prace rozpoczynamy od szczegółowej analizy występujących zagrożeń i ustaleń z użytkownikiem. O naszym profesjonalizmie i odpowiednim przygotowaniu technicznym świadczy szereg uprawnień i certyfikatów jakie posiadamy.

     Firma POINTEL jest członkiem Polskiej Izby Systemów Alarmowych oraz posiada koncesję MSW nr L – 0894/00, a także zezwolenie PAA nr D-14371 na montaż jonizacyjnych czujek dymu. 
 
    Szeroki zakres świadczonych usług oraz ich wysoki poziom spowodowały, że cieszymy się dużym zaufaniem wśród naszych klientów, którzy powierzają w nasze ręce bezpieczeństwo swoich obiektów. 
Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte przekonają Państwa i sprawią, iż dołączycie Państwo do grona naszych klientów.